• Deutsch
 • English
 • Polski

Usługi

Sprawdź co oferujemy

s1

ALKAZ Plastics to przede wszystkim najwyższa jakość serwisu oraz produkowanych form i detali. Fachowa obsługa klienta, elastyczność, terminowość oraz jakość – to dla nas podstawy udanej realizacji projektu. Nowocześnie wyposażone biuro projektowe i narzędziownia gwarantują możliwość realizacji każdego projektu zarówno standardowego jak i nietypowego. Zaprojektujemy  i wytworzymy formę wtryskową do przetwórstwa tworzyw sztucznych według dokumentacji własnej lub powierzonej. Dodatkowo zapewniamy fachowe serwisowanie powierzonych nam narzędzi.

Nasze produkty spełniają najwyższe wymagania wizualne i techniczne. W realizacji zleceń wykorzystujemy zarówno formy powierzone, jak i wykonane przez ALKAZ Plastics na podstawie przedstawionych przez Klienta wytycznych. Wykonujemy wyroby z tworzyw sztucznych praktycznie o każdym przeznaczeniu i niemal dowolnym stopniu skomplikowania. Nasz zakład pracuje 24 godziny na dobę, 6 dni w tygodniu w systemie trójzmianowym. Zasadniczym elementem każdego procesu odbywającego się w ALKAZ Plastics i każdego wytwarzanego tu produktu jest kontrola jakości wg ISO 9001:2015. Nasz zakład dostosowany jest zarówno do produkcji małych partii detali, jak również do masowej produkcji elementów z tworzyw sztucznych.

Oferujemy usługę wtrysku wielokomponentowego, polegającej na produkcji w technologii wtrysku ciśnieniowego przy wykorzystaniu różnych materiałów (komponentów), m.in.:

 • Tworzywo – tworzywo,
 • Tworzywo – metal,
 • Tworzywo – materiały miękkie (elastomery)

Mamy przyjemność poinformować o wprowadzeniu do naszej oferty nowości , polegającej na innowacyjnym procesie wytwarzania detali z tworzyw sztucznych metodą wtrysku ciśnieniowego - wspomaganego ultradźwiękowo.
Dzięki czemu jesteśmy w stanie , wytwarzać elementy bardziej wytrzymałe w miejscach linii płynięcia. Miejsce to jest zawsze najsłabszym obszarem każdej wypraski z tworzyw sztucznych, dzięki zastosowaniu naszej nowej metody, wytwarzamy mocniejsze detale.

Wdrożenie rozwiązania było możliwe dzięki współfinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, z poddziałania 3.2.1. Badania na rynek dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Klientom oferujemy kompleksowe rozwiązani począwszy od projektu, poprzez budowę form wtryskowych, aż po seryjną produkcję detali z tworzywa sztucznego. Kierujemy się koncepcją nastawioną na uzyskanie najwyższej jakości procesu produkcyjnego oraz końcowego produktu. Nieustannie pracujemy nad optymalizacyjną procesów, aby móc zagwarantować naszym Klientom wysoką jakość wykonania, terminowość oraz przystępną cenę.

Zespół doświadczonych doradców i inżynierów przeprowadza naszych Klientów krok po kroku przez proces produkcyjny – od pomysłu, aż po gotowy wyrób z tworzywa sztucznego. Zapewniamy wsparcie techniczne na każdym etapie współpracy:

 • zaczniemy od omówienia potrzeb rynku i Twoich oczekiwań,
 • określimy możliwe rozwiązania produktu i oszacujemy budżet,
 • biuro projektowane przygotuje projekt przy użyciu programów inżynieryjnych,
 • następnie stworzymy prototyp i poddamy go próbom w celu uzyskania optymalnego efektu,
 • kolejny etap to projektowanie, testowanie i optymalizacja narzędzia wytwórczego (formy),
 • wykonanie formy wtryskowej
 • produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych
 • wybór sposobu pakowania i dostaw.

Gwarantujemy nie tylko wysoką jakość detali oraz narzędzi, lecz również konkurencyjne ceny dzięki ciągłej optymalizacji procesów produkcyjnych i inwestowaniu w nowoczesny park maszynowy.

s1

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani inżynierowie z Polski oraz Chin posiadający wieloletnie doświadczenie w produkcji form wtryskowych oraz detali z tworzyw sztucznych. Szybki rozwój technologii otwiera coraz to nowe obszary biznesu, które często implikują wykorzystanie tworzyw sztucznych. Ich rozmaite właściwości sprawiają, że to tylko kwestia wiedzy   i kreatywności, by spełniały oczekiwane funkcje i zadania. W tym zakresie jesteśmy w pełni przygotowani na to, aby zrealizować każdy projekt produkcyjny, nawet najbardziej nietypowy. Pomaga nam  w tym nowoczesny park maszynowy oraz wysoce zmotywowana kadra poddawana regularnemu doszkalaniu.

Precyzyjnie wyprodukujemy dla Ciebie każdy detal z tworzywa sztucznego. Dodatkowo oferujemy prosty montaż polegający m.in. na łączeniu detali z tworzyw sztucznych z komponentami elektrycznymi, elektronicznymi, wkładkami styropianowymi i innymi częściami.

Oferujemy usługę pakowania produkowanych przez nas wyrobów zgodnie z indywidualnymi wytycznymi Klienta:

– w opakowania detaliczne i zbiorcze

– naklejanie etykiet, naklejek, kodów, hologramów

– wkładkowanie ulotek, broszur, insertów

– inne prace zgodne z oczekiwaniami Klienta